• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 
March 28, 2024, 11:56:39 pm

SF filmovi

Started by Kizza, November 28, 2012, 09:02:15 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mitja

After Earth po meni dobra 3

Battlestar Galactica Blood and Chrome po meni vrlo dobar 4

Space Pirate Captain Harlock dobar 3 :)
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

Kizza

Upravo sam odgledao SF "Edge of tomorrow" ili "Na rubu vremena" i to u 3D verziji i preporučujem ga svima.Pre filma uvek pogledam ocenu,iznenadjujućih 10,i pitao sam se zašto?Posle filma mi je bilo jasno.I da nije bio u 3D verziji ocena je zaslužena.Barem za mene.
Peporuka je da se ne ogledaju trejleri,znam da je to lako reći,jer ako naslutite kraj bićete razočarani.Film pogledati obavezno.   
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

dentaku

Interstellar (2014). Obećava, bar po glumačkoj ekipi

http://www.imdb.com/title/tt0816692/?ref_=vi_tt_t

aleksandar


dentaku

Od 6.11. u bioskopima

kruska

http://vimeo.com/108650530

vise lici na trailer (teaser) SF filma. ukratko svidelo mi se .
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

mitja

Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.


Kizza

 Večeras na RTS u je jedan,za mene,neobičan film: http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/rts-1/2634437/vatra-na-nebu.html
Ovakve teme su zanimljive i to jer imamo "žive svedoke",a ne priče ili legende,i to koji su testirani na detektoru laži.Znam da nekim ljudima ni to nije dokaz ali  se to i dalje radi.Kažu da se na takvom testu ne može slagati a opet im se ne veruje?Kako doći do istine?
Inače svi učesnici u događaju su prošli na detektoru laži.
Ako je priča istinita ja sam razočaran postupkom vanzemaljaca prema ljudima  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Night Walker

Postoje ljudi koji su stvarno uvjereni da su vidjeli ili iskusili nešto, razgovarali sa bogovima, vanzemaljcima i ostalim čudnim bićima iz mašte pa pretpostavljam da je u takvim situacijama poligraf apsolutno beskoristan.
SW ahr. 80/400 az3
Breaker 12x60, Baigish 10x50

spadej

Poligraf nije i ne moze biti dokaz da neko govori istinu. To sto su svi svedoci prosli taj test ne znaci apsolutno nista. I da nije zute stampe i tabloida, filmadzija i ostalih lovaca na senzacije, verovatno se nikad ne bi ni pricalo o tzv. otmicama.

A kad je rec o tim "svedocima", meni je neverovatno cudno da vanzemaljci gotovo nikad nisu "oteli" ni jednog naucnika, ili astronauta... Ili bilo koga ko ima neki kredibilitet. Nekog cija bi otmica  izazvala bar neku reakciju nauke ...
Zamisli da predjes ko zna koliko svetlosnih godina, dodjes u tako bogato loviste, i onda otimas cobane, vozace, drvosece, pijance i ko zna koga. Ja da sam kojim slucajem jedan takav vanzemaljac, prvi na listi  bi mi bili astrofizicari, lekari, matematicari i sl. Uzeo bi naravno i nekog "obicnog", tek da ih uporedim.

Na kraju, zasto bi vanzemaljci uopste bilo koga otimali ? Ako im trebaju ljudski zamorci, treba samo da kazu. Smem da se kladim da ne bi mogli da pokupe sve koji bi se dobrovoljno javili.


kruska

mogla bi da padne neka otmica, nismo dugo imali nesto zanimljivo na tv..
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

Kizza

 Mislim da je velika greška ako mislimo da vanzemaljci razmišljaju kao mi.Mi smo miroljubiva rasa puna razumevanja i tolerancije, bez rasnih i verskih razlika.Volimo prirodu,pazimo na resurse a nove životinjske vrste,koje non stop otkrivamao,ne seciramo i ne stavljamo u tegle....
  Ja se nadam da naučnici koji tragaju za vanzemaljcima neće gledati ovaj film  ;D
Problem kod "detektora laži" je u tome što ako ja tvrdim da sam hodao po Marsu a on pokaže da ne lažem,okarakterisaće se kao MOŽDA govori istinu.Ako pokaže da lažem reći će se NE GOVORI istinu.Opet pitam čemu test služi?
U ovom slučaju svih pet aktera su prošli test.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

VaskoGM

Prica Trevisa Voltona se uzima kao najverodostojnija kada su otmice u pitanju. (sto je i dalje ne cini dovoljno verodostojnom)

Medjutim, u filmu Fire in the sky sve je prikazano tacno po svedocanstvu osim samog bliskog kontakta Trevisa sa njima...
Holivud je jos jednom odlucio da je originalna prica nedovoljno zanimljiva za film pa su izmislili svoju verziju dogadjaja za kulminaciju price.
Zanimljivo je procitati originalno svedocenje i opis dogadjaja iz Trevisovog ugla.

Sta god da je u pitanju i koliki god bio skeptik ovo je sigurno jedan od najzanimljivijih detaljno opisanih slucajeva u istoriji.

Quote from: spadej on February 21, 2017, 01:33:13 pm
A kad je rec o tim "svedocima", meni je neverovatno cudno da vanzemaljci gotovo nikad nisu "oteli" ni jednog naucnika, ili astronauta... Ili bilo koga ko ima neki kredibilitet. Nekog cija bi otmica  izazvala bar neku reakciju nauke ...

Ima nesto jos zanimljivije od toga. Ajde da ostavimo otmice i bliske kontakte trece, cetvrte i ostalih vrsta, nego onaj prve vrste - videti NLO na nebu.
Koliko je samo prijavljivanja toga... koliko hoces. A opet, kada je tako nesto prijavio redovni posmatrac neba - astronom? Pa verovatno nikad.
Zasto da niko od nas koji stalno buljimo gore nista nikada ne vidi a tamo neki amer koji je samo izasao iz kuce da baci smece u kantu jedva izvukao zivu glavu od vanzemaljaca i digne sve svetske medije na noge  ;D
A u realnosti, samo mu se verovatno Venera ili ISS ucinila malo bliza, veca i mozda neprijateljski nastrojena....
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

Danijel

Quote from: VaskoGM on February 21, 2017, 05:26:36 pm
Ima nesto jos zanimljivije od toga. Ajde da ostavimo otmice i bliske kontakte trece, cetvrte i ostalih vrsta, nego onaj prve vrste - videti NLO na nebu.
Koliko je samo prijavljivanja toga... koliko hoces. A opet, kada je tako nesto prijavio redovni posmatrac neba - astronom? Pa verovatno nikad.
Zasto da niko od nas koji stalno buljimo gore nista nikada ne vidi a tamo neki amer koji je samo izasao iz kuce da baci smece u kantu jedva izvukao zivu glavu od vanzemaljaca i digne sve svetske medije na noge  ;D
A u realnosti, samo mu se verovatno Venera ili ISS ucinila malo bliza, veca i mozda neprijateljski nastrojena....


Ehmmmm... ja sam imao čast promatrati nešto takvo.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT