• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Jupiter

Started by Laci, August 24, 2011, 02:13:22 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

johnny984

Evo ga i stack, probajte i vi, možda ja negde grešim  :o

Aberacija se vidi, ali sa RGB align se to otkloni. Ipak, oreol ostaje.

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

vlaiv

Necemo daleko dogurati sa time. Snimi ga kao 16 bitni png ili fits da bi moglo nesto da se radi (nakon stacka)
Ovo sto sam ja otvorio je jpg (em 8 bita, em kompresija :D )
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

zozo83

ajde postavi film da skinemo
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

johnny984

Evo ga PNG 16bit stack.



1 klip ću kasnije postaviti, ja sam frejmove za stack izvukao iz 4 klipa.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

johnny984

I još jedan sveti jupiter sa oreolom  :D



"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Ljubo

Evo i mog Jupitera od prije tri noci. Snimano pomocu C 9,25'' , TeleVue 2x Barlow i Philips ToUcam Pro II kamere, obrada samo Registax 6 (na brzaka). Napominjem da snimanje sa moje lokacije 100 metara od mora stvara velike turbulencije, pa je jako tesko izvuci mnogo detalja na planetama. A ovo je ostvareno u okviru astro sekcije koju vodim u srednjoj skoli.

johnny984

Lepo Ljubo, ima tu detalja. A i bravo za astro sekciju  :)

Film ne mogu da postavim preko photobucketa, komprimuje ga tako da nije to to. Kad se registrujem na drop box ili tako nešto postaviću  ;)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

vlaiv

@Johnny984

Evo sta sam ja uspeo da izvucem, nije nista bolje (ako ne i losije je) od donje leve tamo gde
si stavio uporedni prikaz obrade
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

vlaiv

April 16, 2015, 10:45:03 pm #368 Last Edit: April 16, 2015, 11:31:44 pm by vlaiv
Evo jedne od 26.3.2015.

Ima isto pomeranje crvene u odnosu na plavu, ali je snimana u raw formatu i kada se odradi stack nema oreola.

Finalni stack posle obrade izgleda ovako:

Ako je neko zainteresovan da isproba stacking i obradu, uploadovao sam cropovan bayer materijal (cropovan zbog velicine)
cca 6600 frejmova, mislim oko 2 minuta videa (nije potrebna derotacija).

video snimak (ser format)
Paznja velik materijal - dug download - 420MB :D

Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

johnny984

Šta da se radi, izgleda da u ovoj kombinaciji ne mogu to da izbegnem.

Dobar jup inače, puno detalja, prilično čisto i najvažnije nije svetac  :).

Skinuću materijal sutra pa ću se okušati i ja.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

markompopovic

Ево мог првог Јупитера икада. Не мож` да се мери са вашим фоткама  али већ вечерас ћу покушати опет.

Као што сам већ написао у оној мојој теми, ово је спојено 9 снимака у Регистаксу.
Celestron 150/750
10mm, 25mm, Apo Barlow 2,5X

Luger

Sve su to dobre fotografije i samo ce vremenom biti bolje.

@markompopovic, ja kad sam prvi put snimio Jupiter, vidjela se malo veca tacka i 4 manje oko nje, pa sreci nikad kraja. :)

mitja

obrada obrada ...  :)
Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

vlaiv

Vecerasnji jupiter i crvena tacka ...
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

Luger

Fenomenalan je!  :o Svaka cast!