• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Astronomija broj 16

Started by sashastar, November 01, 2005, 10:46:02 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gucic

Djorvoz, znamo da je tesko ziveti, uopste, zbog finansija. Mesecno nije tesko ustedeti 220 din za takav casopis, narocito ako se astronomijom i bavis relativno profesionalno - student si. E sad, mozda je za tebe casopis jednostavno napravljen pa nema razloga da ga kupujes jer manje-vise dosta stvari koje se tu objavljuju, ti vec znas. Mislim da onome koga zanima astronomija zbog estetskih razloga neba, a ne formula i jednacina, nece biti problem da izdvoji 220 din za casopis. Uostalom, vec sam pominjao te stvari - ima ljudi koji ce pre taj novac potrositi "Lepotu i zdravlje"(oko 150din) i Svet, nego na ovakav casopis. Cini mi se da ti ne spadas u tu kategoriju. Zao mi je ako te finansije teraju na to da ne kupujes Astronomiju ali i ona mora nekako da prezivi...

sashastar

Samo osim fizicke hrane potrebna je i intelektulna hrana.
A za 220 dindzi moze se jesti 4.8889 rucka.
A za 220 dindzi moze se citati 4.8889 dindzi /dnevno.

eyej

Ljudi, uz svo duzno postovanje prema svim studentima pogodjenih teskom materijalnom situacijom, mislim da ovde malo dolazi do zamene teza, preuvelicavanja i blagog zloupotrebljavanja situacije! Znam da ovo moze izgledati ruzno sa strane, ali mislim da uopste nije toliko teska situacija kod nas, uzimajuci u obzir stvari koje gledam oko sebe! I ja sam student, pa cu naci tih 200 dinara! Ne zato sto imam puno para vec zato sto hocu! A sve se moze kad se hoce i ako su zelje racionalne! A verujte mi, gledam svaki dan gomilu studenata koji su "socijalni slucaj" a uvece izadju na splavic gde je pivo 200 dinara! ! ! :shock: Djorvoz, ovo nema apsolutno nikakve veze sa tobom, ali to su cinjenice i toga ima i kod tebe na faxu! Ljudi falcifikuju primanja roditelja kako bi dobili studentski kredit, a te iste pare kasnije koriste za izlaske i zezanja! Naravno, ima i stvarno onih koji su u teskoj situaciji! A sad ne znam da li pravis toliku frku oko 200 dinara zbog sebe ili zbog takvih ljudi!? U svakom slucaju, 500 dinara bi, po meni, bilo za diskusiju, a 200 je sasvim pristupacno cak i za jednog prosecnog studenta!

Djorvoz

Nije došlo do zamene teze nego do potpunog gubitka toka rasprave. Ja sam samo pratio tok koji sledi sich da vidim dokle ćemo doći. Ako nekome nešto nije jasno da sada pojasnim.
JA:
1. Kupujem časopis.
2. Čitam časopis.
3. Volim časopis i plaćao bih ga i više.
Ovo sve piše i u mojim prethodnim postovima. Sich je jednostavno odgovarao na pitanja koja nisam postavljao i na neke moje pomoćne konstatacije.
U vezi ovog broja sam rekao samo sledeće:

Tresla se gora rodio se miš.

E, vidite moji dragi prijatelji na to mi niko nešto konkretno nije odgovorio. Nego popunjavam upitnik kao za nemačku vizu. Te gde jedeš, te koliko jedeš, te čime se hraniš, koliko imaš kila...

Kakve veze ovo ima sa bilo čime:
QuoteZa tih 220 dinara ja jedem 3 dana (studentska menza). Ili mogu da kupim neku knjigu.
To je relativno i to ti nije neki arg...


Quotea ne hranis se tri dana za 220 dinara, jer je cenq jednog rucka negde nesto vise od 100 din


QuoteJa se hranim tri dana za 220 dinara zato što meni ručak košta 45 dinara. (pogledaj sajt studentskog centra Beograda)


Quoteplacam i ja rucak 45 dinara, ali to ne znaci da se mi hranimo za te pare. jer cena rucka je veca, a drzava ti placa dve trecine cene tog rucka.

eyej

E pa tu si u pravu.. rasprava je stvarno otisla u nekom drugom pravcu!

Bobo

Quote from: "Djorvoz"
Tresla se gora rodio se miš.
E, vidite moji dragi prijatelji na to mi niko nešto konkretno nije odgovorio.


Odgovorio ti je Sasa, zar ne?

Djorvoz

Nista konkretno. Imali su nekih problema i to je to. Nije nicim ni demantovao niti potvrdio svoja ranija tvrdjenja o poslednjem broju itd...

Sich

cekacemo sasin odgovor
ali ocigledno da se su planovi promenili. na kraju je isasao samo physics year related broj
a oko broja strana ipak tu dolazi do izrazaja situacija pre stampanja od nekih prvobitnih zelja i zamisli

a da sam se samo ja uhvato rucka ne bi daleko stigli :) ali kao sam rekao nije bitno :)
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Sasa

Quote from: "Djorvoz"Nista konkretno. Imali su nekih problema i to je to. Nije nicim ni demantovao niti potvrdio svoja ranija tvrdjenja o poslednjem broju itd...


Pa hajde da se ne zavitlavamo, nismo deca. Ja nisam tvrdio da ce ovo biti poslednji broj. A nisam tvrdio ni da ce izaci na 100 strana. Govorio sam o realnoj mogucnosti i o planu. Podelio sam sa vama, kao prijateljima, neke informacije o mogucnostima i palnu. I vidim da sam pogresio jer mi sada Djorvoz govori "Tresla se gora, rodio se mis".  Mozda on nije svestan da to vredja. O tim planovima i mogucnostima govorio sam ja i na drugim mestima i niko mi sad to ne prebacuje. A ovde, na forumu Astronomskog magazina gde bi trebalo da nailazimo na najvise razumevanja, cuo sam vise zajedljivih primedbi nego bilo gde na drugom mestu.

OK, ubuduce nema vise takvih informacija za ovaj forum.

2. Uhvatili ste se za plossl i plosll - velika stvar! Kao da je to jedina greska i kao da u drugim casopisima, pa i onim koje spell checkeri kontrolisu, dakle kao da u njima nema gresaka. Naravno da je vrlo kosrino kada se na greske skrece paznja, ali to moze da se ucini na ruzan i na lep nacin. Jako mi je zao sto je taj deo price potekao bas od Gugija.

3. Astronomija jeste skup casopis - za neke, a za neke nije. Ali srecna okolnost je sto Astronomija ne mora da se kupi.
Ali Astronomija se ponekad dobija i na poklon. Gde god da idemo poklonimo silne primerke casopisa.

A ima i onih koji na neki nacin zarade Astronomiju.

I na kraju: ja sam bio spreman i raspolozen za razgovore i dogovore o Astronomiji, a ispalo je da treba da je branim. Pa nemam ja vremena za to. Nemojte kupovati taj casopis i sve je OK.

Djorvoz

1. Uz dužno poštovanje mi ovde nismo drugari nego urednik i kupac časopisa. I rekli ste nešto. A šta je to pročitajte sami, ako ne možete da se setite. I ono što vi kažete nije rekao Saša nego Urednik.
2. To je opravdanje za grešku u časopisu? Za tako nešto ide ispravka u sledećem broju, zahvalnica osobi koja je to primetila i prekor osobi koja je za to odgovorna. (osim ako nećete sebe i kupce da navikavate na takve grube greške)
3. Svaka čast. Mada bi ipak (ako ste to uradili i z nekih dobrih namera) da te informacije zadržite za sebe. Ako Vam je teško da tako nešto da radite, nemojte raditi. Ako ipak hoćete, radite ali ćutite o tome. Tako bi bilo umesno.
Astronomija je skup ali meni ne preskup časopis. (još mogu da ga priuštim)

Nemojte se, molim Vas, zanostiti kako uređujete NAUČNI časopis. Vi uređujete NAUČNOPOULARNI časopis i ima da budete podvrgnuti istoj kritici kao i svaki drugi časopis iz vaše branše.
Pošto je ovo javna rasprava možete i ne morate da je čitate ili učestvujete u njoj.

sashastar

Sama rasprava i kritikovanje.
Da li ima neko da nesto pohvali.

Sich

ovo prevazilaze granice prijatne i konstruktivne rasprave.

ako neko ima nesto sto bi zeleo da kaze o a16 neka otvori drugi topik, jer se ova neprijatna diskusija prekida
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter