• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Amaterske fotke

Started by Amater, November 02, 2015, 10:58:02 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Amater

Pozdrav svima, nov sam i hteo bih sa vama da podelim neke slike koje sam snimao mobilnim. Volim astronomiju pa sam od ove godine poceo da snimam, (u porodici svi vicu na mene: Pomislice komsije da si lud :D). Ako neko hoce da oceni i da me posavetuje za dalja slikanja mogu da uploadujem.
Poslato sa Nokia Lumia 920

vlaiv

Svakako posalji, siguran sam da ces dobiti dosta pomoci i konstruktivne kritike.
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

darko76

Čekamo slike sa nestrpljenjem
SW BD 200/1000 EQ5 <br />Super UW 6mm 66° <br />GSO SP 25 mm <br />GSO ED Barlow 3x <br />Plossl 4,6,10,15,25,30 <br /><br>ED okulari 2.3, 3.8 i 12.3 <br />Meade ETX70 <br />Spiegel 153/1300 EQ2</br> <br />Dvogled TSO 9/60</br>

Danijel

Dobrodošao među nas luđake, ;) šalji fotke :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

VaskoGM

Ajde, ajde, nemoj da se stidis :)
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

Amater

Znaci nemam teleskop, nikakav stativ. Potpuno amaterske slike ali barem znam da razlikujem neke od najosnovnijih "oblika" na nebu. Za slikanje koristim Nokia Lumiu 920 sa ISO 800 i 10 sekundi tajmera dok stabilizujem telefon. Najvise sam se obradovao jednoj beloj tacki na slici za koju sam pretpostavljao da je M31 Andromeda, sto je bilo tacno :D. Muce me ulicne sijalice, ali sta je tu je.

VaskoGM

Nesto mi se javlja... Vidim ja tu i teleskop i stativ.... samo sto nije :)
Dobrodosao medju svoje!
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

darko76

Necemo tako. Idemo redom, prvo dvogled, pa odmah zatim teleskop. Al nista ispod 150 mm:)
SW BD 200/1000 EQ5 <br />Super UW 6mm 66° <br />GSO SP 25 mm <br />GSO ED Barlow 3x <br />Plossl 4,6,10,15,25,30 <br /><br>ED okulari 2.3, 3.8 i 12.3 <br />Meade ETX70 <br />Spiegel 153/1300 EQ2</br> <br />Dvogled TSO 9/60</br>

Amater

Quote from: VaskoGM on November 03, 2015, 12:16:04 am
Nesto mi se javlja... Vidim ja tu i teleskop i stativ.... samo sto nije :)
Dobrodosao medju svoje!

Voleo bih da imam ili bar da nekad bacim pogled kroz neki teleskop. Imam dosta slika od Oriona iz decembra 2014-te do Aurige koju sam snimao juce. Malo cu da ih sredim pa uploadujem za sat-dva.

AstroShomy

Pozdrav,

Amater, odakle si?

AstroShomy
EdgeHD 11
EQ8
Celestron Off-Axis Guider for EdgeHD, SX Lodestar X2
Moravian Instruments G4-9000
Astrodon Filters LGRB, Ha, OIII, SII 5nm

AD Aristarh Kragujevac

Amater


Amater

Nista da krenemo. Ne ocekujte nista posebno ipak sam poceo od "juce" da se interesujem za sve to. U pocetku su bile losije pa sam se posle malo izvezbao.

Jedna od mojih prvih slika, u to vreme nisam ni znao da je to sazvezdje Orion. Bas sam letos imao zelju da slikam Bettelgeuse, pa mi pre nekoliko dana padne na pamet da ga ja vec imam a da nisam ni znao.

Big Dipper na engleskom. Vide se Mizar i Alcor.

Corona Borealis, nisam je namerno slikao posle sam primetio da je na slici.

Vega, deo letnjeg trougla.

Cassiopeia, uvek mi nekako iskrivljene zvezde ispadnu.

M31, nabolje sto mogu sa telefonom i bez ikakve optike ili stativa.

VaskoGM

Bravo, zaista! Kad je zelja tu, nema granica.
Nikada nisi imao priliku da pogledas kroz teleskop?

Sigurno ima neki kolega amater iz blizine ko ce biti ljubazan i pozvati te na posmatranje.

Jesi li imao priliku da nabavis nki dvogled? Sto kaze Darko76 to bi zaista bio pravi pocetak za tebe.
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

Amater

November 03, 2015, 02:02:24 pm #13 Last Edit: November 03, 2015, 02:09:56 pm by Amater
Quote from: VaskoGM on November 03, 2015, 01:53:38 pm
Bravo, zaista! Kad je zelja tu, nema granica.
Nikada nisi imao priliku da pogledas kroz teleskop?

Sigurno ima neki kolega amater iz blizine ko ce biti ljubazan i pozvati te na posmatranje.

Jesi li imao priliku da nabavis nki dvogled? Sto kaze Darko76 to bi zaista bio pravi pocetak za tebe.

Nisam nikada, jedno vreme sam hteo da uzmem neki teleskop ali nemam nikog da me uputi u kupovinu i kasnije odrzavanje, pa sam na kraju odustao. Imam mogucnosti i da odem na selo gde je mnogo bolja vidljivost zbog potpunog mraka. Tezak je slucaj da neko u mojoj okolini to radi, vece su sanse da ce me proglasiti za malo (zamisljaj okretanje sake pored glave levo-desno)....

Zaboravio sam i Aurigu

vlaiv

Odlican pocetak!

Ja se secam da sam pre nekoliko godina na odmoru pokusavao da uslikam andromedu obicnim fotoaparatom al mi nije poslo za rukom.
Ovo sto si uslikao je definitivno to!

Ono sto sledece mozes da probas jeste da vidis da li postoji mogucnost da se za telefon koji koristis (lumia cini mi se da si spomenuo), nadje
neka aplikacija koja ce ti dati vise kontrole nad kamerom telefona. Izmedju ostalog probaj da snimas sa najboljim parametrima slike (sto veci fajlovi).
Ove zvezde sto si spomenuo da ispadnu krive, nije do slikanja nego do Jpeg fajlova, to telefon posle uradi. Na slikama se vidi dosta zamucenja od Jpeg
formata.
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC