• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Jupiter

Started by Laci, August 24, 2011, 02:13:22 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

VaskoGM

Ajoj lepote!  8)
Hvala na uvidu u mogucnosti te zverine od teleskopa!
Sve pohvale za snimak i obradu. Jedva cekam da vidimo i rezultat u optimalnom fokusu nekom prilikom.
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

Luger

Ekipo sa Vidojevice, svaka cast!
Steta sto nas cesce ne pocastite ovakvim specijalitetima.

@VaskoGM, kojim programom stekiras dark frejmove u master dark? Hvala i za sve prethodne sugestije!  ;)

VaskoGM

Ja ih sam ne stakiram na taj nacin koji sam ti opisao jer sa "dedicated" kamericom mogu direktno da implementiram u FireCapture softveru dark frejm pre snimanja samih klipova
pa on to onda automatski kalibrise. Posto ti snimas sa DSLR-om u live modu kao zaseban klip, onda mora "rucno".

Sto se stakiranja generalno tice, AS! to provereno najbolje radi i to posebno poslednja beta verzija 2.6.1.4
Za dark frejm samo treba da image stabilization stavis na "surface" a noise robust na 6 da slucajno ne bi uradio alaign frejmova prema pikselima suma. Klikni samo jedan align point bilo gde i uradi stak.
trbalo bi da bude dobro. Ako bude pravio probleme onda bi morao verovatno da koristis DSS, s tim sto bi morala konverzija AVI-a jer koliko se secam on ga ne cita... Ne znam kakva je situacija sa Registax-om.

U slucaju da se ne snadjes, stakiracu ti ja master dark ako mi posaljes klip jer Imam jednostavan i veoma efikasan softver za to ali nazalost radi samo na Mac operativnom sistemu.
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

vlaiv

Sto se tice dark frejova, mozda je najbolja solucija snimiti filmic od par stotina darkova sa istim podesavanjima kao i za redovan film.
Pipp ima mogucnost kalibracije sa dark i flet frejmovima (sam napravi master dark i flet) - kao rezultat se dobije nov kalibrisani film.
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

marino

Quote from: bratislav on April 07, 2016, 10:28:23 pm
Proteklih nekoliko dana smo na Vidojevici radili neke testove (Roddier) sa Sekulom i Oliverom, pa kad je na 60cm vec bila "planetarna" kamera...


ekipo sa Vidojevice - bravo!
Vidulini Observatory

gile.ms

Posle dužeg vremena i od mene jedan Jupiter:



Snimano 2.4.2016 oko 23:00 LT
Njutn 150/750 + barlow 6.3x
Canon EOS 550d: film 480p crop @50 fps ISO1600 1/100

Malo sam ispao iz štosa pa sam imao problema oko obrade, ali sam juče na Andrevlju gvirnuo preko Juretovog ramena u njegov monitor i video da i on svoj Jupiter slaže u Auto Stakkert-u :)
Kažu da je nešto bolji od Registaxa za stakiranje, probao sam i mogu reći za početak da je za nijansu lakši za snalaženje i da jesam dobio nešto bolje rezultate.
Kada se završi stack-iranje, wawelet-e sam radio u Registaxu i na kraju finalnu obradu u Photoshopu...
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

spadej

Super je , bravo Marko.

VaskoGM

Gile.ms, odlican je! Bravo za izvucene detalje.
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

Luger

Bravo gile.ms!
Znao sam da 150/750 ovo moze, samo treba znati. :)

zozo83

Bravo gile.ms, Lugeru i ja pretpostavljam da moze, ali ja nemam pojma nikako da postavim
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

zozo83

Da postavim i ja jednu od desetak snimaka kojih sam slikao, imam jos da se zanima sa ostalim snimcima. Slikao sam i samo kroz barlovo tu sam mogao iso da spustam do 200 koliko se secam mozda i do 100, pa kroz barlovo i 6mm, ali to je vec tamno i dosta suma ima

Slikano sa 150/750, eos 550d, crop mod 640*480 50frame 1/60, kroz 6mm gold ja mislim da je iso1600 oko 2 minuta snimak
PIPP-u sam zadao 6000 frejmova, probao sam preko autostakera ali mi lose izlazila slika, pa sam iz pipa prebacio odmah u registax i izabrao je 3500 frame. Posle obrada u PS koliko sam znao nesto malo i LR, samo ne znam kako se uklanjaju plava i zelena oko jupitera



Ovo sam ujedno i testirao ogledala posto sam ih prao jer su bila matirala, mislim da se dosta poboljsala slika, imam i slike pre pranja ali su mi totalno lose, izbacicu i  njih. Sada ogledala jednostavno bljeste, a posle toga kolminacija sve goloruko bez ikakvih pomagala, tj samo sa kutijom od filma
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

spadej

Bravo Zozo. Postavi te slike pre pranja, bas me zanima.


gile.ms

Wow Zoki, ovo je sjajno!
Probaj u Registaxu da uradiš i "RGB align" (klik na estimate) - to ume jako lepo da dotera boje na mesto.
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

zozo83

Ma radio sam Mare to ali slabo daje efekte, znam da nije bitno toliko ali nekako mi se izgubio gama korektor u registaxu, samo ima mali prozor ne znam kako to da vratim.

Spadej, samo sam ispao glupson sto nisam slikao ogledalo kako izgleda pre pranja. Moracu da ga matiram opet pa da slikam :). Postavicu slike
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

spadej

Zozo bre, ne treba mi slika zamazanog ogledala vec Jupitera pre i posle ciscenja. :) Da vidim(o) razliku . Prljavo ogledalo znam kako izgleda, imam jedno takvo :)