• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Jupiter

Started by Laci, August 24, 2011, 02:13:22 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Yagodinac

Ništa, onda je do mog sistema  ::)
"No compatible source, tandara-mandara..."

Luger

Evo ga! Molim admiRa da reaguje, tj. da obrise pretodni link. Ovaj sa postimages.org radi.
Hvala!

Yagodinac

Alal vera! Veoma glatka animacija, sve po PS-u.

vasja

Luger, prelepo. Ti stvarno izvlačiš vodu iz suve dudovine s tom opremom
Skywatcher 250/1200, AZ-EQ6<br/>Newton reflektor Skywatcher 250/1200<br/>Refraktor TecnoSky APO 130/900<br/>Canon EOS 60D<br/>Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM

Luger

Hvala Yagodinac, Vasja...
Ja stvarno ne znam, ne radim nista posebno, dobro izostrim (mada uvijek mislim da moze bolje) i snimam. Nekad ispadne dobro, nekad krs, ali ne odustajem. :)

vlaiv



Maksutov 102mm, ASI178mmc kamera, AZGti montaža.

5 minuta snimka, 6ms ekspozicija, 126fps. Ukupno 38000 frejmova, stekovano najboljih 80% - dobar seeing.

AS!3 za sekovanje, Registax 6 wavelet-i i dorada u Gimp-u
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

Yagodinac

Detalji fenomenalni  :o
Odakle oreol levo i desno, možda od malo više wavelets u Registax-u? Imaš i opciju da uklopiš oštriju verziju za centar i manje oštru za terminator sa strane.

vlaiv

Taj deo sa strane je posledica dodatnog "oštrenja" u Gimp-u.

Jako sam iznenađen bio koliko je snimak "dubok" - ipak sam stackovao oko 30000 frejmova a to je x175 poboljšanje u SNR-u.

Sve u svemu, kad se prvi slajder na wavelet-ima u Registax-u gurne do kraja - nema šuma i imam osećaj da može još da se izoštri al slajder ne ide dalje.

Zato sam posle Registax-a odradio još jednu rundu "oštrenja" u Gimp-u (Gold-Meinel iz G'mic paketa) i čini mi se da je to istaklo mali "ringing" koji je posledica wavelet-a.

Evo poređenja između dve verzije:



Levo je slika iz Registax-a sa odrađenim wavelet-ima maksimum što je moglo, desno je slika posle dodatnog "oštrenja"
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

Yagodinac

Ovo je brutalan stack, eto koliko znači brza kamera. A drugi slajder, jel on dodao još neki detalj? Onaj prvi je za najsitnije strukture, maltene za šum, koliko se ja sećam (doduše na drugom teleskopu i drugoj kameri) prvi slajder sam preskakao jer nije davao vidljive detalje a drugi i treći su bili glavni za strukture na Jupiteru.

vlaiv

Quote from: Yagodinac on July 31, 2020, 09:03:02 amA drugi slajder, jel on dodao još neki detalj?

Da, naravno, ali ga pomeram daleko manje. Uglavnom koristim prvi, drugi i treći slajder - ostala 3 ne diram jer prave prevelike "distorzije" slike.
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

markompopovic

Au, vrh fotke. Meni je crkla xbox360 sa kojom sam snimao tako da ovde godine nista od planeta.

Mada moja najbolja fotka Jupitera je ni deseti deo ovih remek dela
Celestron 150/750
10mm, 25mm, Apo Barlow 2,5X

CyberianIce

Jupiter sinoć, baš se lepo video ali u toku obrade izgubio sam galileanske mesece
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Danijel

Malo ga posvijetli i bit će ko bombon. Baš su mi lijepi ovakvi maleni, navikli smo gledati fotke s lijepim velikim planetima, no ovi mali su mi nekako štajaznam, puni topline i vedrine. Možda me to asocira na moje prve susrete s planetima kada sam ih vidio kroz male teleskope jer tada nije bilo puno velikih niti digitalne tehnike za snimanje. Uglavnom, sviđaju mi se baš takvi kakve ti snimaš CyberianIce. :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT